ПАМ'ЯТКА! ПРАВИЛА КУПАННЯ НА ВОДОХРЕЩА!

П'ятниця, 17 січня 2020 14:49

Вже зовсім скоро, 19 січня, багато українців відзначатимуть свято Богоявлення Господнього, в народі – Водохреща. Щороку, багато людей у цей день долучається до традиційного купання в водоймах. Рятувальники закликають громадян дотримуватись правил безпеки на воді під час купання:

- купатися у присутності медиків та рятувальників;
- не вживати алкоголь перед купанням;
- обирайте для купання водойму з безпечним спуском;
- не стрибайте та не пірнайте різко у воду;
- перебувайте у воді не більше 15-ти секунд;
- після виходу із води розітріться рушником і випийте теплого чаю;
- до води треба підходити у не слизькому, зручному взутті;
- не допускайте дітей до купання без нагляду дорослих.

Пам'ятайте, що тривале перебування у холодній воді може призвести до переохолодження організму! При переохолодженні страждає весь організм — як кінцівки, так i всі інші органи та частини тіла, відбувається загальне зниження температури тіла людини.
При переохолодженні людина бліднішає, з’являється оніміння шкіри, відчуває слабкість у тілі, з’являється сонливість. Температура тіла починає знижуватись.
Не слід думати, що переохолодження мине саме по собі. Як тільки з'являються його симптоми — негайно перейдіть у тепле приміщення. Перша допомога при переохолодженні нескладна — зігрійтесь, посидьте у теплому приміщенні кілька годин, поїжте. У разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря. Якщо до лікаря звернутись немає можливості, то треба терміново перевдягнутися: зняти мокрий одяг і загорнутися в теплі простирадла та ковдри. Не можна чіпати обморожені ділянки тіла.
19 січня рятувальники чергуватимуть на всіх офіційно визначених місцях проведення масових заходів на воді. Також, на постах безпеки у працівників ДСНС буде таке рятувальне обладнання, як рятувальні кола, рятувальні мотузки та жилети.
Готуючись до традиційного купання на Водохреща, пам'ятайте - відповідальність рятує життя.
Шукайте нас на Фейсбук.