Служба зайнятості Полтавщини долучилася до програми створення Центрів професійної досконалості

Середа, 03 червня 2020 16:25

Директор Полтавського обласного центру зайнятості  Катерина Клавдієва взяла участь в експертній онлайн-нараді «Аналіз пріоритетних секторів, стратегій регіонального розвитку, тенденцій економічного зростання та нових/пріоритетних професій для Полтавської  області».

Учасники зібрання частково працювали у приміщенні облдержадміністрації, частково  – в режимі відеоконференції.

Основною темою зустрічі стало обговорення реалізації на Полтавщині програми  «ЕU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Наша область – одна з семи регіонів країни, де впроваджується така  ініціатива.

Програма підтримує реформування професійно-технічної освіти в Україні, щоб зробити навчання таким, яке відповідає вимогам ринку праці, і допомогти молоді та дорослим реалізувати власний потенціал. На цьому наголосила у вступному слові керівник групи реалізації регіонального компоненту ЕU4Skills, GIZ, Тетяна Хімченко. 


Метою цієї програми є створення мережі Центрів професійної досконалості, зміцнення матеріально-технічної бази для навчання сучасним професіям, закупівля обладнання, підвищення кваліфікації майстрів і викладачів, нові навчальні програми та стандарти.

Тож відбувся зацікавлений діалог, присвячений темі вдосконалення профтехосвіти, підготовки робітничих кадрів за професіями, які затребувані на ринку праці.

Під час зустрічі представники органів влади, галузі освіти, служби зайнятості, експерти програми обговорили та визначали ті пріоритетні сектори економіки Полтавщини,  де є потреба в навчанні професійних кадрів у закладах професійно-технічної освіти.

Про напрями реформування і вдосконалення професійно-технічної освіти повідомив заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський:

– Маємо добре розуміти, наскільки професії, які пропонує кожний із закладів, є сучасними, чи потребують оновлення, чи відповідають стратегії розвитку вашого регіону, чи затребувані, яку додану вартість дають, як стрімко розвиваються, – зазначив урядовець.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін подякував керівництву та експертам за те, що Полтавщина входить в число тих областей України, де впроваджується названий проект. Серед пріоритетних напрямків економічного розвитку області він назвав промисловість, сільське  господарство, розвиток бази лікувально-оздоровчих, санаторно-курортних, реабілітаційних закладів. Навчання спеціалістів за цими напрямками має бути на високому рівні.

Регіон потребує зокрема працівників високотехнологічних галузей, операторів сучасних ліній з виробництва харчової продукції, операторів верстатів з програмним керуванням тощо.

Тему продовжила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, яка зазначила: на Полтавщині представлені різні галузі економіки, усі розвиваються. Є унікальна можливість за допомогою цієї програми зробити систему підготовки робітничих кадрів більш привабливою, щоб випускники мали робочі місця, відповідали сучасним вимогам і працювали на економіку України.

Треба прийти до перегляду державних стандартів освіти, де зараз недостатньо практичного навчання, наголосила вона.
– Ми готові стати посередниками між закладами освіти і роботодавцями, щоб шукати роботодавців під конкретну професію і вчити молодь гарантовано до їхніх потреб, – відзначила Катерина Клавдієва.

На ринку праці зараз спостерігається дефіцит  висококваліфікованих робітничих кадрів (у 2019 році 70,2 відсотка випускників навчальних закладів  області здобули вищу освіту, і лише 29,8 відсотка  ‒ професійно-технічну.

Катерина Клавдієва зазначила, що служба зайнятості Полтавщини готова долучитися до команди, яка реалізуватиме завдання програми EU4Skills.

Із 28,9 тисячі пропозицій роботи, що надійшли від роботодавців до обласної служби зайнятості протягом п’яти місяців поточного року майже половина (45,6%) для робітників з обслуговування технологічного устаткування та кваліфікованих робітників з інструментом: водіїв, слюсарів, електромонтерів, електрогазозварників, токарів, кухарів, трактористів, швачок тощо; 15,2% вакансій - для працівників торгівлі, сфери послуг, 13,5% - для найпростіших професій і лише п’ята частина вакансій - для службовців з вищою освітою.

На тому, що випускників ПТНЗ на виробництві доводиться тривалий час перенавчати й адаптувати, наголосив голова Полтавської міської організації роботодавців, директор Полтавського автоагрегатного заводу Андріан Литовченко.

Тож програма, яка передбачає створення на Полтавщині ефективних якісних професійно-навчальних центрів з модернізованою інфраструктурою, стартувала.