Нові можливості для працевлаштування людей з інвалідністю. Актуальні програми служби зайнятості

П'ятниця, 17 листопада 2023 14:41
➡️Сьогодні, 17 листопада 2023 року в офісі Інституту розвитку Кременчука відбувся Круглий стіл на тему «Нові можливості для працевлаштування людей з інвалідністю. Актуальні програми служби зайнятості», приурочений Міжнародному дню людей з інвалідністю.
➡️У заході прийняли участь директор Полтавський обласний центр зайнятості Катерина Клавдієва, директор КП «Інститут розвитку Кременчука» Павло Бедрацький, заступник директора Інститут розвитку Кременчука, Голова Кременчуцького осередку Союзу осіб з інвалідністю Андрій Мельник, директор Кременчуцької філії Полтавського ОЦЗ центру зайнятості Віктор Калашник, із залученням роботодавців м. Кременчука та Кременчуцького регіону.
????Мета зустрічі: роз’яснення підприємницькій спільноті нових можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю, а також діючих активних програм зайнятості.
➡️З вступним словом до всіх присутніх звернувся Павло Бедрацький та наголосив, що запорукою успішного вирішення питання працевлаштування людей з інвалідністю є спільні дії служби зайнятості, роботодавців, а також самих безробітних.
➡️Андрій Мельник відмітив, що 3 грудня щороку у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю та дана зустріч проводиться в рамках цієї дати. Цей день покликаний привернути увагу громадськості до проблем, яких набагато більше в людей з особливими потребами.
➡️Катерина Клавдієва провела презентацію щодо фінансової підтримки для розвитку бізнесу.
Проінформувала присутніх про можливість для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни отримання мікрогранту на створення власної справи та ваучеру на навчання. Детально зупинилася на особливостях надання компенсацій за працевлаштування осіб з інвалідністю.
Окремо зупинилися на урядовій програмі щодо компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю - Постанова КМУ від 18.08.2023р. № 893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю»
Розповіла про активні програми, які покликані допомогти у вирішенні питань працевлаштування, створення та збереження робочих місць, розвитку економіки та забезпечення зайнятості населення.
Зокрема:
• Надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних (Постанова КМУ від 10 лютого 2023р. № 124).
• Надання роботодавцям компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця (Постанова КМУ від 18.04.2023р. № 338 ).
• Надання роботодавцям компенсацій на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб (Постанова КМУ від 08 вересня 2015р. №696).
• Надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова КМУ від 20 березня 2022р. № 331) .
• Надання допомоги по частковому безробіттю (Постанова КМУ від 21 червня 2022р. № 702).
• Надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи. Кошти надаються на безповоротній основі за умови дотримання Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (Постанова КМУ від 21 червня 2022р. № 738).
• Організація професійного навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців, зокрема, і соціальних підприємців (постанова КМУ від 24 березня 2023р. № 264).
• Для підтримання конкурентоспроможності окремих категорій громадян організовується навчання за ваучерами (Постанова КМУ від 20 березня 2013р. № 207), які надаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей.
➡️Віктор Калашник навів яскраві приклади працевлаштування осіб з інвалідністю. Розповів про стан ринку праці в Кременчуцькому регіоні, проблеми безробіття серед кременчужан та ВПО, попит та пропозицію робочої сили.
Між присутніми відбувся діалог, під час якого були надані вичерпні відповіді.
По закінченню зустрічі було прийнято рішення щодо продовження організації та проведення спільних заходів.
➡️За додатковою інформацією звертайтесь до відділу рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Кременчуцької філії Полтавського обласного центру зайнятості за адресою м.Кременчук, проізд Арсенальний, 1, кабінет 207 або за т. 0675564825