Виходимо із зони комфорту та перестаємо стояти на місці

Вівторок, 21 вересня 2021 13:13
Стабільність і визначеність, відсутність стресу та тривоги, спокій і омріяне відчуття «у своїй тарілці» – здавалося б, про що ще мріяти? Затишне життя швидко затягує, а будь-який психологічний дискомфорт стає позаштатною ситуацією і добре, якщо не надзвичайним станом.
 
Про це пише thepoint.rabota.ua.
 
Зона комфорту часто стає кінцевою точкою нашого шляху та ще частіше є результатом самообману. Ми переконуємо себе, що кращої альтернативи немає, погоджуємося на менше та потопаємо в речах і справах, до яких звикли. І навіть не усвідомлюємо, що застрягли на місці. Тому що так зручно. Тому що боїмося.
Труднощі та криза – завжди про можливості, перспективи та особистісний розвиток, а перманентний комфорт – це стагнація та біг по колу. Це «зручне» щастя та компроміс мрії та реальності. Коли ми вибираємо ховатися за оманливою стабільністю та боїмося сказати слово наперекір своїм страхам.
Розумний вихід за межі зони комфорту сприяє новим кар’єрним перспективам і самореалізації, а головне – відчиняє двері, які ще зовсім нещодавно були зачинені. Справжнє життя починається там, де закінчується зона комфорту. А воно таки починається.
 
Робіть те, чого ви боїтеся
Ризикнувши, можна програти, але без ризику неможливо виграти.
 
Єдиний спосіб побороти страх – не тікати.
 
Зважуйтесь на те, що не хочеться робити та пишайтеся собою. Найважливіше – будьте чесними з собою. Не намагайтеся переконати себе у відсутності страху та не шукайте виправдання. Змушуйте себе робити те, що викликає у вас хвилювання та невпевненість.
 
Ви не позбудетеся страхів і сумнівів, але тепер будете готові з ними боротися. Ми радимо ставати не безстрашними оптимістами, а сміливими реалістами, які об’єктивно оцінюють себе та реальність і не бояться пробувати. Пам’ятайте, що від страху до свободи – один крок. І він лише у вашій голові.
 
Не уникайте конфліктів і працюйте з «незручними»
Якщо ви звикли оточувати себе в роботі однодумцями, завжди прагнете ідилії та нейтралітету, спробуйте порушити свій комфорт.
Не уникайте напруженої співпраці, не бійтеся тих, хто може не погодитися з вами.
Такі колеги змусять вас показати, на що ви здатні. Так, буде важко, але воно того варте.
До речі, суперечливі та полярні думки, сумніви, критика та дискусії важливі не лише для особистісного розвитку, але й для ефективної командної роботи.
Коли в колективі з’являється хоча б один «чужак» – взаємодія стає незручною та продуктивною, а учасники – більш зібраними та наполегливими. Це мотивує та надихає, допомагає досягати бізнес-завдань і приймати сильні рішення.
 
Згадайте свої найбільші досягнення
Перемоги завжди досягаються завдяки мужності. Подивитися страху в очі непросто, але це допомагає зрозуміти, з чого ми дійсно зіткані. Комфорт тримає нас нижче нашого потенціалу. Проаналізуйте успіхи та досягнення, якими пишаєтеся, – і ви неодмінно усвідомите, що до них вас привели мужність і сміливість, вихід за звичні рамки та крок у бік. Спробуйте повторити.
 
Зробіть звичкою пробувати щось нове
 
Ваше прагнення до знайомого намагається захистити вас. Дозвольте собі зрозуміти, що нові речі безпечні.
Починайте з малого. Знайдіть несподіване для себе хобі. Прочитайте книжку зовсім іншого жанру. Сходіть у новий ресторан або відвідайте кінотеатр на самоті. Повірте, навіть незвичний сніданок в улюбленому кафе – це вже щось.
 
Пробуйте нове, наприклад, щовівторка. Зробіть це рутиною. Ви будете приємно здивовані, як легко та швидко зміни перестають бути такими страшними.
 
Ставте сміливі цілі
 
Не відмовляйтеся від більшого на користь комфорту та не погоджуйтеся на синицю в руках.
 
Зазіхайте на велике та сміливе, на те, що дає енергію та змушує переламувати себе.
 
Надішліть нарешті резюме в компанію вашої мрії.
 
Запишіться на курси, на які завжди хотіли, але ніяк не наважувалися.
Маленькі та легко досяжні цілі лише глибше закопують нас у щоденну рутину. Ставте такі, що надихають, спонукають і змушують повірити, що у вас все вийде. Це про мотивацію, самодисципліну, витримку, характер. Про те, що так потрібно кожному з нас.
 
Працюйте над своїми думками
Розширюйте межі своєї свідомості, дивіться по-новому та переходьте до дії. Повторюйте мантру «Я безстрашний» знову і знову та уявляйте, як ви досягаєте того, чого боїтеся. Це запрограмує силу мислення та допоможе рухатися вперед.
 
Пам’ятайте, що позитивні думки повинні домінувати. Якщо вас ображає критика на роботі, ставтеся до цього як до конструктивної поради від того, хто допомагає вам стати кращим фахівцем. Створіть принципово нову модель мислення.
 
Дійте так, ніби вам комфортно
Найкращий спосіб здійснити нарешті вихід із зони комфорту – поводитися так, ніби ви той, кому не складно зробити цей крок.
 
А коли ви наважитеся та побачите, що можете це зробити, все інше прийде само собою. Створіть міцний імпульс, який спонукатиме вас до натхненних дій. Початкова фаза завжди вимагає зусиль над собою.
 
Станьте вільними
Не бійтеся поводитися інакше. Навчіться сміятися над собою. Відмовтеся від комплексів. Ставтеся до всього простіше. І змиріться нарешті з тим, що невдачі неминучі. Не забувайте, що справжня свобода відкривається тоді, коли нам стає все одно, яке враження ми справляємо або повинні справляти. І тоді стає простіше не тільки вийти за межі, але й жити.
 
Коли ви зрозумієте, що в тій затишній зоні комфорту вам стало занадто тісно, ви станете більш схожими на себе, ніж будь-коли раніше. Робіть те, чого ніколи не робили, не бійтеся відчувати себе незручно, частіше кажіть «так» і шукайте можливості, а не виправдання.