ФОП має право укладати трудові договори на одному чи на декількох підприємствах: ДПС

П'ятниця, 16 жовтня 2020 13:56

Основним місцем роботи ФОП є підприємство (установа), в якій знаходиться трудова книжка даного працівника

Відповідно до ст. 43 Конституції кожний громадянин України має право на працю, а також на створення державою умов для повного виконання цього права.

Згідно з ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю працівники - фізичні особи - підприємці (далі - ФОП) мають право укладати трудові договори на одному або на декількох підприємствах, установах або організаціях одночасно, якщо це не суперечить законодавству або колективному договору та здійснюється за угодою сторін.

Згідно з п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства фінансів від 28.06.93 № 43, роботою за сумісництвом є виконання працівником основної роботи, а також іншої регулярної оплачуваної роботи за трудовим договором на тому ж або іншому підприємстві, в організації, установі або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

ФОП, зареєстрована у встановленому законом порядку, має право працювати за трудовим договором у одного або у кількох роботодавців. Основним місцем роботи ФОП є підприємство (установа), в якій знаходиться трудова книжка даного працівника.

Про це повідомило Головне управління ДПС у Дніпропетровській області.

Рецепт легкої звітності - сервіс Liga:REPORT для ФОП. У ньому містяться всі необхідні форми звітів з підказками, податковий календар, автоматичні нагадування, перевірка заборгованості перед державою. Новинка місяця - онлайн-книга обліку доходів. Придбати за найнижчою ціною.

Шукайте нас на Фейсбук. Джерело інформації.