Як отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянств?

Понеділок, 16 серпня 2021 09:37

? Як отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянств?

? Відповісти на це питання допоможе Закон України «Про зайнятість населення» (далі - Закон).

✅ По-перше, роботодавцю, який планує взяти на роботу громадянина іншої держави, потрібно подати до регіонального центру зайнятості пакет документів, передбачений законодавством.

✅ По-друге, необхідно виконати вимогу щодо встановлення рівня заробітної плати у розмірі не менш ніж:

? п’ять мінімальних заробітних плат – іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах;

? десять мінімальних заробітних плат – для всіх інших категорій найманих працівників.

Вимоги до рівня заробітної плати не поширюється на:

? іноземних ІТ-фахіців;

? засновників та учасників юридичної особи, створеної в Україні.

✅ По-третє, слід здійснити оплату за видачу або продовження дії дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства у розмірі, визначеному статтею 42-4 Закону.

? Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства є підставою для оформлення візи відповідного типу для в’їзду в Україну та посвідки на тимчасове проживання в Україні. Пам’ятайте, що зазначений вище дозвіл не потрібен при працевлаштуванні іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, біженців та інших осіб, перелічених у частині шостій статті 42 Закону.

Докладнішу інформацію ви можете отримати на сайті Державного центру зайнятості в розділі «Роботодавцям»: ➡ https://tinyurl.com/58bat8ne