Поради, як правильно закінчити роботу фрілансера та "вийти в люди"!

Вівторок, 15 жовтня 2019 15:36

Люди — народ складний. Їм завжди здається, що десь краще, ніж тут де ми є. От наприклад, робота фрілансером може сприйматися “легкою здобиччю”. Мінімум вимог і заробітки не гірші аніж у деяких трудівників офісу чи підприємств.
Можливо так і є, в якомусь сенсі. Людина працює вдома: звична атмосфера, рідні стіни й мінімум стресу, який не оминути працюючи на звичайній роботі у колективі.
Та з часом така робота набридає. Немає спілкування, яке сприяє розвитку особи, виховує вміння взаємодії, вчить “виживати” в умовах стресу, що робить людину сильнішою.
Окрім цього, не варто забувати й про кар'єрне зростання. Яке можливе в умовах колективної праці.
Перехід людини із “домашньої роботи” на звичайну, може буди досить складним. Це як вихід з декретної відпустки, якщо не гірше.
Як правильно пережити перехід із роботи фрілансера на звичайну роботу? Дізнайтеся поради психологів, які спеціалізуються саме у напрямку “людина і кар'єра”.

Підготуйте ґрунт
Не варто відмовлятися від усіх проєктів відразу і починати шукати офісну роботу. Можливо, ви зіткнетеся з тим, що не отримаєте масу вигідних пропозицій, і взагалі до фрілансера, який раптово вирішив записати себе у ряди офісного планктону, трохи упереджене ставлення. Тому починайте готуватися до перекваліфікації ще під час віддаленої роботи. Для цього ретельно працюйте над виконанням завдань, поставлених замовником, намагайтеся стати, хоч і віртуальною, частиною колективу. Адже, можливо, вам вдасться потрапити у компанію на постійній основі, тому у керівництва повинно бути уявлення про вас як про командного гравця.
Якщо ви не вбачаєте у своїх замовниках потенційних колег, то під час працевлаштування вам може знадобитися рекомендація від них. Дізнайтеся заздалегідь, хто готовий оформити свою вдячність вам у письмовій формі, та вкажіть контакти у резюме.
Також потурбуйтеся, щоб ваш досвід на віддаленій роботі не виглядав так: «2015-2019 роки – робота дизайнером на фрілансі». Обов’язково вкажіть компанії, на які працювали, та які проєкти реалізовували (якщо цього не забороняє політика конфіденційності замовника), чого вам вдалося досягти та які навички ви здобули. Для більшої наочності можете навести роботодавцю конкретні цифри: відсотки з продажу, кількість переглядів, коментарів тощо. Ваше резюме повинно показувати продуктивну професійну працю і підкреслювати, що ці роки ви не стояли на місці і тримаєте руку на трудовому пульсі.

Готуйтеся до труднощів
Для вільної пташки, яка звикла сама собі бути начальником, потрібно ретельно підготуватися до того, що її робота контролюватиметься, їй потрібно буде узгоджувати свої рішення з керівництвом, працювати колективно над одним проєктом, виконувати завдання, які не дуже подобаються, та підкорюватись корпоративній культурі й офісному дрес-коду.
Також на вас чекають робочі графіки, задля яких потрібно буде вставати рано-вранці та виходити на вулицю і в пекельну спеку, і в грозу, і в сильний мороз. На дорогу до офісу у заторах та в тісних маршрутках чи метро потрібно буде витрачати чимало часу, та і коштів також. Є велика ймовірність, що ви зрозумієте, що на роботу вам немає чого одягти, ви боїтеся спілкування з реальними людьми та взагалі не хочете вилазити з-під ковдри в цей дощовий осінній день.

Не все так погано
Труднощі та новизна трудового процесу не повинні вас налякати та збити з пантелику, адже в офісній роботі багато плюсів. Саме про них вам варто пам’ятати на початку переходу і нагадувати собі, чому ви вирішили залишити фріланс у минулому. Тепер ви навчитеся радіти вихідним і присвячувати їх родині, друзям чи хобі, у вас з’явиться оплачувана відпустка та лікарняний. Ви будете, як і тисячі людей, зранку мчати на роботу, ввечері додому, а вночі – відпочивати. У вас зникне спокуса перенести роботу на інший день і влаштовувати собі «обід» через кожних пів години. В офісі ви будете знаходитися у колі однодумців, які, можливо, стануть вам не просто колегами, а й друзями.
Зміни завжди лякають людей, але всі вони — на краще, тому не повинні вас збити з наміченого шляху. Одного разу вам уже вистачило витримки та самоорганізованості, щоб стати фрілансером, тепер застосуйте їх для успішного працевлаштування в офіс на повний день.

Шукайте нас на Фейсбуці: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/