Синдром "Відмінника" - це небезпечно для Вашого життя!

Середа, 09 жовтня 2019 08:31

Синдром "відмінника" зароджується в людині ще з дитинства. Батьки, щиро бажаючи успішного та щасливого майбутнього для дитини, виховують її у режимі “ універсал”. Тобто, намагаються в маленьку особу вкласти якомога більше: знань, умінь, розкрити творчі здібності, виховати спортивні звички тощо. І хоч м'яко, та вимагають від дитини зусиль для ідеального виконання всіх справ.
Дитина зростає з усвідомленням того, що Вона має бути ідеальною в усьому, а інакше — означає, що Ви не варті уваги, не цікаві для оточення.
Так і йдемо далі по життю.
Люди з комплексом відмінника дуже залежать від чужої думки. Живуть з постійним відчуттям провини: не доробив, не зміг, не старався, міг краще.
Ці думки просто з розуму зводять. Людина закривається в собі. Постійно себе контролює, сварить за різні дрібниці, які заважають бути ідеальним. Життя ускладнюється, настрій погіршується, а з ним і самопочуття. Стосунки з іншими людьми не ладяться. Життя перетворюється на суцільний жах!

Досить! Любіть себе не ідеального.

По-перше, варто усвідомити — Ви не повинні нікому нічого доводити. Не треба ні з ким змагатися. Кожна людина належить лише собі. Життя Ваше — Вам вирішувати як у ньому жити.
Ви працюєте з останніх сил, та чи робиться від того краще?
Оточення звикне, що Ви берете на себе зайве і звалюватимуть на Вас ще й свої труднощі. Ви ж не відмовитесь?
Важко бути найкращим в усьому, а головне, від Вас, насправді ж, ніхто цього не вимагає. Це лише Ваші внутрішні страхи. Вони женуть Вас вперед зі швидкістю, яку організм людини не здатен “здорово”сприймати.

Навіщо бути ідеальним в усьому?

Якщо Ви — прекрасний дизайнер, Вам пробачать незнання в юридичних аспектах. Тож визначте, що для вас у пріоритеті, і працюйте над цим. Звісно, треба цікавитися усіма сферами життя, та не всюди бути кращим.
Позбувайтеся від комплексу відмінника поступово і розпочніть з малопомітних речей. Наприклад, дозвольте кухонним рушникам не завжди висіти на своїх місцях, а одяг не обов’язково повинен бути посортований за кольором.
Варто навчитися не соромити себе. Не сварити за недосконалість. Всі мають право на помилки, бо саме вони роблять наше життя цікавим. Погодьтесь, бути постійно неперевершеним — нудно! Люди, які весь час намагаються бути правильними в усьому — теж нудні. Навіть, спілкування з такими виснажує, “вганяє”, майже, в депресію.
Виправдайте свого внутрішнього відмінника:
«Я зробив все що міг», «Моєї вини в цьому немає» тощо.
Після цього проаналізуйте ситуацію і візьміть від неї те що допоможе Вам уникнути невдач у майбутньому.

Ідіть на канікули, якщо відчули себе “відмінником-занудою”. Час відпочити.

Для емоційної розрядки всім важливо відпочивати. Продумайте своє дозвілля. Розслабтесь, киньте усі домашні справи, вони нікуди не втечуть. Зробіть щось, що принесе радість Вам і лише Вам. Перетворіться в егоїста, хоч на день.

Прийшов час, забути про те, що «я все можу сам».

Навчіться просити про допомогу, цим полегшите своє життя.
Відчуваєте, що не маєте сил самостійно впоратись — зверніться за допомогою до колег, друзів, рідних.
До речі, психологи стверджують, що люди, які вміють звертатися за допомогою до інших, вислухати поради, мають кращі показники розвитку та роботи над своїми слабкостями.
Не соромтесь виглядати слабким, бо тільки так Ви можете дізнатися як стати сильним.