Хронічна втома та методи боротьби із нею!

Вівторок, 08 жовтня 2019 10:04

Ви, мабуть, чули про синдром — хронічна втома. Що це за стан? Як його розпізнати?
Людина зранку, після нічного сну чи після гарної відпустки, має відчувати прилив нових сил та енергії. Хронічна втома — це стан, коли навіть після гарного відпочинку Ви все одно відчуваєте втому. Це може тривати доволі довго, що надто шкідливо для організму.
Робота без вихідних, недоспані ночі, сварки з рідними чи колегами, відсутність здорових звичок виснажують організм та можуть привести до хронічної втоми.
Цей стан погано позначається на виконанні роботи й може викликати вірусні захворювання. З'являється нервове напруження, викликане втомою, через що є великий ризик проявів депресії.
Якщо ж ви помітили симптоми хронічної втоми у себе, радимо швидше боротися із небезпечною недугою.

Відмовтеся від кофеїну або обмежте обсяги його вживання
Велика кількість вживання кави викликає тахікардію, а з нею прийде безсоння.
Корегуйте кількість вживання кофеїну.
Відмовлятися від кави потрібно поступово, щоб не викликати ще більшого стресу в організмі. Зробіть обмеження у дозі вживання кофеїну. Наприклад, нехай це буде 2 чашки на день, сурово у першій половині дня, а після обіду від напою краще зовсім відмовитись. Альтернативою може стати цикорій, трав’яний чай або кава без кофеїну.

Слідкуйте за своїм харчуванням
Щоб побороти хронічну втому — варто, спочатку, побороти власні шкідливі звички. Вживайте більше овочів та фруктів, не перевантажуйте свій шлунок жирною вечерею, пийте більше води та уникайте алкоголю.
Обмежте вживання солодкого і фаст-фуду, адже ці продукти збуджують нервову систему і викликають залежність.

Більше рухайтеся
Фізична активність підіймає настрій та допомагає подолати безсоння.
Якщо Вам не покращують настрій виснажливі тренування у спортзалі чи біг о 5:00 ранку, спробуйте більше ходити пішки.
Зробіть вечірні прогулянки перед сном постійною, корисною звичкою. Такі прогулянки покращать нічний сон та самопочуття зранку.

Скоротіть час, який присвячуєте гаджетам, особливо перед сном
Люди проводять дуже багато часу за гаджетами: читають новини, дивляться відео тощо. А якщо цей час приділити живому спілкуванню з рідними, друзями? Це підніме настрій, покращить Ваші комунікаційні навички, зарядить новою енергією. Тобто, гарний стан та спокійний сон забезпечено.

Налаштуйте режим дня
Навчіть себе приймати їжу, відпочивати та бути активним у відведенні для цього години. Тоді Вам буде легше прокидатися вранці, спати вночі та продуктивно працювати протягом робочого дня. Візьміть за правило лягати спати сьогодні. Тобто лягати раніше півночі, а краще не пізніше 22:00 години, тоді сон приноситиме найбільше користі.
Створіть ритуали, які допоможуть налаштуватися на нічний відпочинок: прогулянка, душ, провітрювання кімнати, трав’яний чай перед сном. Такі прості дії прискорять час засинання.

Медитуйте та розслабляйтесь
Тепла ванна з ароматними косметичними засобами при свічках допоможе розслабитися ввечері, а контрастний душ приведе в тонус організм зранку.
У щоденних турботах не забувайте приділяти час собі. Відпочивати треба і тілом, і душею. Спробуйте дихальні практики чи медитацію, які заповнюють нестачу сну, зміцнюють імунітет та зменшують роздратованість.
Правильний розпорядок дня та здоровий спосіб життя творять дива. Дотримуйтесь цих звичок, навчіться відпочивати, не перевантажуйте себе роботою і хронічна втома оминатиме Вас стороною.