Особливості віддаленої співбесіди: як до неї підготуватися?

Понеділок, 16 вересня 2019 13:50

Співбесіди в офісі для всіх кандидатів на посаду все частіше стали змінювати інтерв’ю, що не передбачають особистого знайомства. Найчастіше першим контактом після перегляду рекрутером резюме стає телефонна розмова, після якої вирішується, чи запрошувати кандидата на наступні етапи конкурсу.

Також сьогодні набирають великої популярності співбесіди за допомогою відеозв’язку. Часто кандидатів насторожує такий вид співбесіди, але боятися тут немає чого. Співбесіда телефоном чи онлайн не вимагатиме від вас витрат часу та коштів на дорогу до офісу компанії, а домашня обстановка сприятиме відкритості та психологічному комфорту.

Але нові формати інтерв’ю вимагають від тих, хто знаходиться в пошуках роботи, нової підготовки та дотримання певних правил. Наведемо декілька порад, що допоможуть зробити вашу віддалену співбесіду успішною і приведуть вас на омріяну посаду.

Потурбуйтеся про зв’язок та звуковий фон

Хоч ми живемо у світі технологій, ситуації, коли миттєво зникає інтернет чи телефонний зв’язок – буденна справа. За деякий час до співбесіди впевніться, що з вашим інтернетом усе гаразд, ноутбук підключений до блоку живлення, а мобільний телефон працює без перебоїв. У разі виникнення непередбачуваної ситуації зі зв’язком під час співбесіди, обов’язково повідомте про це роботодавця, висловіть свої вибачення з цього приводу та домовтеся на зручний час для продовження розмови.

Окрім технічної складової, важливим є звуковий фон у приміщенні, де проходить співбесіда. Якщо ви знаходитеся вдома, то крики дитини чи ремонт сусідів не повинні вам заважати. Тому домовитися про співбесіду краще на час денного сну дитини, тоді ж запропонувати будівельникам зробити перерву на обід або зайнятися менш шумними роботами. Якщо ви вирішили спілкуватися з роботодавцем у парку, то краще вибрати найбільш усамітнене місце, де фоном буде слугувати лише спів птахів.

Потурбуйтеся про зовнішній вигляд

Якщо вам не потрібно їхати на співбесіду в офіс, це не означає, що ви можете постати перед вебкамерою у халаті чи піжамі. Зовнішній вигляд під час онлайн-співбесіди має не менш важливе значення, ніж за особистої зустрічі. Вам необов’язково вдягати діловий костюм, але слід обрати формальний стиль одягу та зачіску. Не забувайте і про нижню частину вашого образу, щоб не стати об’єктом анекдотів із серії «Прямий ефір, а я в трусах».

Потурбуйтеся про другий план

Другий план, який відкриється вашому співрозмовнику під час онлайн співбесіди, не менш важливий, ніж ваш зовнішній вигляд. Тому потурбуйтеся, щоб у кадр не потрапив брудний посуд у раковині, сушарка з білизною чи плакати із зображенням кумирів ваших дітей. Також важливо, щоб перед камерою раптово не показався ваш кіт або теща у домашньому халаті. Про те, що може перервати вашу співбесіду, і на що ви не здатні вплинути, краще заздалегідь попередити рекрутера. Якщо ви вирішили пройти онлайн-співбесіду в кафе, то оберіть для себе місце з нейтральним заднім планом, в який не потрапляють інші люди.

Пам’ятайте про голос та усмішку

Доброзичливий тон голосу та усмішка важливі під час будь-якої співбесіди, але для телефонного та онлайн інтерв’ю вони мають одне з найбільших значень. Згідно з дослідженнями, під час телефонної розмови враження про людину на 70% формується з її голосу і лише на 30% — зі слів. Тому ваш тон під час такої співбесіди грає величезну роль. Намагайтесь говорити чітко та не надто тихо, робіть паузи та цікавтеся як вас чути, давайте співрозмовнику зрозуміти, що слухаєте його. Не забувайте про усмішку. Навіть, якщо рекрутер її не бачить, вона завжди відчувається у голосі і приваблює співрозмовника.

Коли співбесіда проходить по Skype, дивіться не на своє зображення і не на зображення співрозмовника, а дивіться йому прямо в очі, тобто у вебкамеру. Камера часто «з’їдає» вашу харизму, тому вам потрібно постаратися, щоб справити гарне враження.

Не забувайте основних правил

Віддалена співбесіда за своєю структурою нічим не відрізняється від звичайної співбесіди. Тому підготуйтеся до неї не менш ретельно: продумайте відповіді на типові запитання, уникайте хвилювання та підготуйте запитання до роботодавця. Нехай проходження співбесіди онлайн чи телефоном стане для вас успішним першим кроком до бажаної посади.